Chřiby Open 2015

chřiby open web

První ročník Chřiby Open, námi pořádaného turnaje kategorie „B“ ČADG a PDGA „C“ se především dle ohlasů zúčastněných hráčů vyvedl. Z kraje týdne jsme se báli, že počasí nám nebude zrovna moc přát, ale předpovědi meteorologů se naštěstí nenaplnily a my si mohli plnými doušky užívat sluníčka, teplé vody v rybníce, vlastně počasí pro turnaj zcela ideálního.Mapa Chřiby open 2015 final version

Z mého pohledu jako designéra hřiště jsem rád, že kromě prvního kola Lukáše Filandra za -11 se hřiště nepodařilo tzv. rozstřílet a splnilo co jsem od něj očekával. Pouze 7 výsledků z průběhu turnaje bylo se znaménkem mínus. Par hřiště byl v průměru ohodnocen 944 body. První kolo Lukáše Filandra bylo ohodnoceno 1039 body!

CHO15 LF SK

Celkem se turnaje zúčastnilo 41 discgolfistů a discgolfistek, což je pro první ročník myslím hezký začátek. Největší drama o vítězství sváděli junioři, kde nakonec zvítězil Kuba Knápek o pouhé dva hody. V ostatních kategoriích dominovaly známé tváře. V ženách Jarča Havířová, v kategorii master Dan Večeř a v nejprestižnější kategorii open Lukáš Filandr.  Kompletní výsledky na pdga nebo na discgolf.cz.

Během turnaje padlo(do statistiky jsme brali všechny hráče do +50) 0x Eagle; 219x birdie; 707 parů; 299 bogey; 130 double bogey; 32 triple bogey a 17 dalších horších výsledků. Nejlehčí jamkou s průměrem 2,62 byl tříparová jamka č.17. Ani na jednom 5paru nepadlo jediné birdie. Na jamkách 4 a 12 pouze 2 birdie. Nejvíce birdie padlo a 17. jamce a to celkem 34. Průměrné skóre kola bylo 67,607 cože je +5,607 nad par.

statistika

Poděkování patří všem sponzorům turnaje. Jmenovitě Městu Koryčany, penzionu Jiřinka, firmám G3, Grunt Galatík, Salix Morava a v neposlední řadě také prodiscgolf.cz a DiscGolfParku Česká republika.

Speciální dík spoterům Alence, Mirovi, Raďovi a Lucce. Mamince a Lidušce za ty skvělé buchty na pátečním meetingu. Přemkovi za pomoc s designem. Crys5hotovi za veškeré rady, pomoc a nápady.Lukášovi za pomoc s PDGA. Greplíkovi za fyzickou námahu a moderování. Peťce za pomoc se sklízením košů a hlavně vám všem, co jste se nebáli trochy adrenalinu při jamkách u vody a přijeli! DÍKY a příští třeba zas.

Nějaká videa jsem nahrál na youtube poslední jamka finále open , rozhoz o ceny za 2. místo a nějaká jsou na FB stránce události Chřiby Open 2015.

Napsat komentář