O nás

Discgolf Lískovec nevznikl vlastně vůbec jako discgolfový klub. Zazinho jako zakládající člen se po vítězství Sergia Garcii na Players v roce 2008 stal velkým fanouškem golfu. Jak léta plynuly z pasivního golfisty se postupně stával golfista aktivní. Jeho golfová kariéra není závratně velkých rozměrů. Přesto i doma na zahradě postavil improvizované golfové hřiště s jedním kvalitnějším greenem. Abychom se dostali k jádru věci. Jednoho letního dne došel Pítr s frisbee a nemohlo to skočit než golfem  s fribee. Házeli jsme tedy frisbee k golfový tyčím aniž bychom věděli, že existuje něco jako discgolf. A tak po nějaké době se z golfové zahrady stala zahrada discgolfová. Po všelijakých úpravách a rozšířeních jsme nakonec skončily s kombinaci 18 jamek, na kterých jsme mezi sebou pořádali turnaje. Později Pítr došel na to, že vlastně hrajeme discgolf, že jsou v ČR pořádány turnaje, že máme ČADG a přes jeho naléhání jsme se zúčastnili prvního discgolfového turnaje v Brně. To by bylo zkráceně, jak to vlastně všechno vzniklo.

Kolik máme členů?
Není nás mnoho, ale o to více nás to baví! Šestice z nás se již zúčastnila nějakého ČADG turnaje. Ostatní hráli jen na domácích turnajích. Zatím nás nenajdete jako registrovaný spolek a ani to v brzké době neplánujeme.

A kde nás vlastně najdete?
Pro název si jistě vybavíte Lískovec v Brně, s kterým si nás ze začátku hodně pletly. Když si zadáte do map Lískovec tak vám jako první vyběhne Lískovec u Frýdku-Místku a to také nejsme my. Náš milovaný Lískovec se nachází ve Zlínském kraji v okrese Kroměříž na úbočí Chřibů(Cryshot když u nás byl tak se mu ten „prales“ hrozně líbil). Nejblíže to máme do města Koryčan, pod které také Lískovec spadá.

Je možné si u nás na hřišti zahrát?
Možné to samozřejmě je, ale musíme brát ohled i na zbylé osadníky naší zahrady. Jelikož se jamky kříží není možné jít ve více flightech. Navíc je zahrada hojně využívaná k zemědělskému využití. Proto tak je počet hráčů velmi omezený. Po domluvě vás Zazinho určitě o nějaké té neděli rád provede po hřišti.

Napsat komentář