MM Budišov Open 2017

Opět po roce jsme se vydali na 2 hodinovou cestu na turnaj na Budišova nad Budišovkou na rozšířený osmnácti jamkový pevný DiscGolfPark. Po loňské finálové účasti jsme neměli menší cíl než finále zopakovat, což se nám povedlo. Dokonce se to povedlo rovnou ve dvou kategoriích. V openu o postupu do finále nakonec musel rozhodnout rozhoz, protože Mára se dělil o čtvrté místo s Přemkem a Robinem. Rozhodlo se hned na první jamce, kdy se Robinovi jeho overhead nepodařilo udržet na fairwayi první jamky a nedokázal si přihrát, tak aby mohl zahrát aspoň par, který by jej v boji o finále udržel. Přemek i Mára par zahráli celkem bez problémů a tak cesta do finále byla pro ně otevřená. V kategorii- women před finále Terinka držela dělenou třetí pozici s Verčou Fabíkovou. Pan ředitel nám na finále vymyslel velice zajímavou dvojici jamek, které vznikly spojením jamek číslo 4 a 5  a jamky 6 a 7. Sám prohlásil, že se snad musel splést 🙂 Finále se nakonec ani jednomu našemu reprezentantovi nepovedlo úplně podle představ. Terinka musela dokonce 3x lovit disk z rybníka (né doslova) a to ji nejspíš stálo ještě tužší boj o třetí místo. Nakonec ji přesně 3 hody dělily o 3. Verči, která teprve svou druhou účast na víkendovém turnaji zkrášlila umístěním na bedně. Terinka nakonec skončila na míst čtvrtém a vylepšila tím o dvě pozice své umístění z loňského roku. Mára se trápil od začátku finále do konce. Jediným světlým momentem bylo na birdie na 6. finálové jamce(pevná jamka č. 10). Jak Mára tak Terka v letošním roce odehráli 2 víkendové turnaje (O pohár starosty města Uničov a MM Budišov Open) a na obou se probojovali až do finále.

Jelikož je Mára trochu statistikofil, tak si jednu píše a počítá jak hraje viz obrázek.

Nakonec bych chtěl poděkovat Hardovi, že mi na 9 našel Jelena (čti Roc3 z Konopiště), bez kterého by byla moje hra poloviční. Městu Budišov, Autokempu a proDiscgolfu taky náleží jeden velký dík. A za rok zas !

MM Budišov 2017PS: Pokud to nevíte tak Cry5hot konečně vyhrál víkendový turnaj! A to nás těší snad ještě víc!